הצד היהודי של פוקימון גו - Pokémon GO

יש עכשיו משחק חדש- פוקימון גו, משחק ש"משגע את העולם", השחקנים אוספים דמויות וירטואליות שמולבשות על גבי העולם האמיתי שסביבם, ('מציאות רבודה').
למעשה האפליקציה שולחת את השחקן לכל מיני מקומות ושם הוא מוצא את הפוקימון ו'לוכד' אותו אל תוך הטלפון. המשחק הזה מוציא שחקנים מדעתם, רק שבוע שעבר נפצעו שני צעירים אמריקאים כאשר נפלו מצוק בזמן משחק באפליקציה...

הפוקימון הזה, הוא גילוי אלוקות. 
הולך בנאדם ברחוב, ומישהו מלמעלה מוביל אותו לכל מיני מקומות, והמטרה שלו הוא לגלות יצורים, בנקודות שונות מחכה לו יצור שנותן לו נקודות, והוא צריך לקבל כמה שיותר יצורים.

"מה' מצעדי גבר כוננו", אדם, מובילים אותו בחיים הוא לא מבין למה לוקחים אותו לכאן, הוא לא מבין למה לוקחים אותו לשם, הוא חושב שהכל בזכותו "הלכתי לעבודה הזאת כי השכר גבוה", "התחתנתי עם האשה הזו כי היא מצאה חן בעיני"... "פה אני אוכל גלידה פיסטוק כי זה מה שאני אוהב"...
אבל הוא בכלל לא יודע שהוא "אוסף פוקימונים", שליחויות וניצוצות אלוקיים שדווקא הוא צריך לאסוף אותם.
 
איך הוא פועל את זה? 
כשהוא עושה פעולות מבלי לדעת אפילו, עוזר ליהודי פה, עוזר ליהודי שם, הוא מתחתן עם אשה ומוליד ממנה ילדים, כי אלו הילדים שהיו צריכים להוולד ממנו. וודווקא עם החינוך הזה. מובילים אותו והוא כל הדרך אוסף פוקימונים.

יש משימה אלוקית שאדם צריך לעשות, רק שאנו לא יודעים מהי אז מובילים אותנו דרך כל מיני דברים גשמיים. אנחנו לא מבינים ברוחניות, אלא ב'פוקימונים', בדברים גשמיים, אז ה' מפזר את ה"פוקימונים" בכל מיני מקומות, ואנו רצים לאסוף אותם ופועלים פעולות רוחניות.

אצל הצדיק זה אחרת, צדיק, לא מבין בגשמיות, זה לא מעניין אותו. לו הקב"ה מראה מה המשימה הרוחנית שלו בכל מקום, ולכן הוא פועל מבחירה, הוא מוביל ולא מובל כמונו. 
ה' מראה לו את המסך ומראה לו את הפוקימונים ושואל אותו אם הוא רוצה ללכת, בהסכמה שלו. אצלו הכל בהסכמה. ככל שצדיק הוא בעל דרגה יותר גדולה, וככל שהוא גדול יותר, יש לו את היכולת לגרום לה' לעשות פעולות לא היגיוניות. וכמו שאנו רואים שצדיקים יכולים לעשות ניסים - אין הכוונה שהם עושים ניסים אלא שהם גורמים לה' לעשות זאת. זה צדיק.

 

 

 

1